KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7334194
*
nr 733 4194
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Lambert Werner (1900-1983), Kvinnostudie, Signerad & daterad, ramens innermått: 45x37
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:51:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 12:35:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnostudie lambert werner olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55
*
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Läs mer om Lambert Werner
nr 733 4194
Lambert Werner
(1900-1983), Sverige
Oljemålning, Lambert Werner (1900-1983), Kvinnostudie, Signerad & daterad, ramens innermått: 45x37
Lambert Werner, svensk målare och skulptör född i Stockholm år 1900, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 12:35:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lambert Werner
Lambert Werner, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm Ã¥r 1900, död 1983.Läs mer om Lambert Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnostudie lambert werner olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:55